Müşteri Hizmetleri
0422 323 45 74

3. Deniz Kitap Festivali

20 Şubat 2015 12:25
''Deniz Kitap Festivali'' kapılarını açtı. Festival çerçevesinde, binlerce yıllık geçmişiyle edebiyat dünyasına önemli isimler kazandıran Malatya''da Hilmi Yavuz, Bejan Matur gibi ünlü isimler okurlarıyla buluşuyor.

Deniz Kitapevi'ndeki festivalin açılışına katılan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya'nın kültürel faaliyetler anlamında daha da zenginleştirilmesi için çalıştıklarını ifade ederek, festivali organize edenlere teşekkür etti.

Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da Malatya'nın okuma alanında çok büyük mesafeler kat ettiğini dile getirerek, "Malatya geçmişten beri okuyan bir kent. Şu anda Malatya'da okuma oranlarına baktığımızda çok daha iyi noktalarda olduğumuzu görüyoruz. Bu anlamda Malatya halkına bu festivalde bulunmalarını ve kitap alarak okumalarını tavsiye ediyoruz." dedi.

Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir ise Doğu Anadolu Bölgesi'nin en kapsamlı kitap kırtasiye mağazasında böylesine anlamlı bir festivale ev sahipliği yapmanın onurunu yaşadıklarını söyledi. Özdemir, ''Malatya ve Doğu Anadolu Bölgesi''nin entelektüel hayatını ortaya çıkarmak, bölgede okuduğu kitabın yazarlarıyla bir araya gelme fırsatı bulamayan insanlar için bu festivali düzenledik. Festival kapsamında 21 Şubatta Bejan Matur, 22 Şubatta Ahmet Turgut, 23 Şubatta Kahraman Tazeoğlu ve Hilmi Yavuz, 24 Şubatta Sinan Yağmur ve Yılmaz Odabaşı burada okurlarıyla buluşacak. Festival çerçevesinde kitapseverler binlerce kitabı okuma, kitapla hemhal olma imkanı bulacak. Aynı zamanda özel indirimler uygulanacak.'' şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından festival, Malatya Müftüsü Hacı Yusuf Gül'ün duası ile kurdele kesilerek kapılarını açtı. Açılış gününde yazarlar Kemal Deniz, Semra Kandemir, Tuğce Han, Sebahattin Özel, Esma Sayın ve Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü(PMYO) İbrahim Azcan imza etkinliğinde okurlarıyla bir araya geldi.